Důležité sdělení ke konání pražského gigaeventu

11.03.2020

Giga event se bude rozhodně konat - buď 1.-3. května, jak je plánováno, nebo v náhradním termínu

Včera (10.3.) ráno vláda ČR preventivně rozhodla o zákazu konání akcí nad 100 účastníků v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru. Doba omezení nebyla stanovena, zákaz platí do odvolání. V tuto chvíli těžko předvídat, kdy bude odvolán. Situace se vyvíjí rychle a omezení mohou zmizet stejně rychle jako se objevila. Do eventu stále zbývá 7 týdnů.

Je to pro nás všechny obtížná situace - pro organizátory i pro účastníky. Do eventu jsme investovali dva roky práce. Jde o akci s očekávanou účastí okolo deseti tisíc osob, z toho polovina přijede ze zahraničí. Mnoho geocacherů má zamluvené ubytování a zaplacené letenky.

Naplno proto pokračujeme v přípravách eventu tak, abychom jej mohli realizovat v plánovaném květnovém termínu, pokud to situace dovolí. Zájem geocacherů v komunitě trvá a registrace stále přibývají.

Zároveň však jednáme o případném náhradním zářijovém termínu, abychom byli připraveni i na méně příznivý vývoj. V takovém případě by v náhradním termínu proběhly i doprovodné eventy - především GPS Maze a Community Celebration.

Doufáme, že se situace v nadcházejících týdnech uklidní, ale jsme si vědomi toho, že jde o vnější okolnosti mimo naši kontrolu. Pokud bychom přesto byli nuceni gigaevent přeložit (pravděpodobně na září), připravíme v květnovém termínu kontaktní místo, kde by bylo možno vyzvednout objednané geocoiny a trička.

Předpokládáme, že se situace vyjasní do 31. března. Průběžné aktuální zprávy ke konání giga eventu naleznete zde nebo na FB stránkách eventu www.facebook.com/GeocachingPrague2020/

Děkujeme za podporu,

Geocaching Prague 2020 Team