O eventech

Geocachingové eventy

Eventy se v geocachingu říká setkáním hráčů geocachingu. Nabízejí možnost setkat se s dalšími geocachery a popovídat si o geocachingu, možnost podívat se na zajímavé místo a program.

Větší eventy se označují jako mega nebo giga. Aby event získal označení megaevent musí mít nejméně 300 přihlášených a zajímavý program. Pro označení gigaevent musí být na event přihlášeno nejméně 3000 geocacherů. Geocacheři se na event přihlašují prostředníctvím Will Attend logu.

Proč je důležité logovat Will Attend u eventů

Především tím pomůžete organizátorům s přípravou a plánováním eventu. Jenom díky počtu Will Attend logů budou moci odhadnout kolik účastníků mají očekávat. Bez toho není možné žádnou akci pořádně připravit.

Organizátor potřebuje vědět jestli se lidé vejdou do sálu, nebo případně, že sál je zbytečně velký. Je potřeba zajistit dostatečná plocha pro parkování. Kolik udělat CWG? Bude stačit občerstvení? A je dobré dopředu vědět kolik bude potřeba kadibudek.

Logujte svůj WA log co nejdříve, nenechávejte ho na večer před eventem.

Pro vás bude Will Attend užitečný tím, že vám budou chodit informace od organizátorů, tzv. "announcementy". V průběhu příprav může dojít ke změnám, před eventem se upřesňuje organizace - takové informace by vám neměly ujít.

Kdy logovat WA

  • Plánujete určitě dorazit - logujte Will Attend.
  • Uvažujete, že na event dorazíte, ale nejste si jisti - logujte Will Attend.

Takové logy jsou užitečné a pohou organizátorům s přípravou a plánováním. Ještě lepší je, když do logu napíšete kolik vás asi dorazí, třeba něco jako "Dorazíme celá rodina - já, žena, tři děti a pes."

Kdy nelogovat WA

  • Víte určitě že nedorazíte - tak Will Attend nelogujte.

Takový log by byl matoucí a poskytoval by organizátorům zavádějící čísla.

Kdy smazat WA log

Pokud jste plánovali na event dorazit a nakonec vám do toho něco vleze, tak svůj Will Attend smažte, nebo případně změňte na Write Note.


GC kódy eventů

Ambicí organizátorů velkých eventů je mít zajímavý GC kód, který reprezentuje event v systému geocachingu. Žádné kódy "na přání" však Geocaching HQ nedává. Pro "ulovení" hezkého kódu je potřeba věnovat velké úsilí a zabere to hodně času. Nám se pro náš hlavní event podařilo díky úsilí několika členů týmu získat kód GCAGGGG.

Velký event však může být publikován nejdříve rok před jeho konáním. Kód bude tedy aktivní po publikaci eventu 3. května 2024.